open-menu
company-logo-1 Mart Oksa Kinnisvaralahendused
open-menu
Minust

Olen elukutselise kinnisvaramaaklerina töötanud alates 2006. aasta varakevadest. Olin sellel ajal veel keskkooli õpilane ning just aru saanud, et kokka või kontoritöötajat minust ei saa. Mulle meeldis erinevate inimestega suhelda, ettevõtlus, liikuv töö ning paindlik tööaeg - sellepärast tundus kinnisvaramaakleri amet sobiv.

Esimesed aastad kulusid õppimisele ja tagasi vaadates ei olnud töökvaliteet just kiita, nagu ikka, kui uues valdkonnas tegutsema hakata. Konkurentsis püsimiseks ja kinnisvarafirmade edetabelite tippu jõudmiseks oli eesmärgiks saada võimalikult palju objekte enda portfelli. Üsna kiiresti sain õnneks aru, et edetabelid, mis on koostatud kuulutuste arvu järgi, annavad heast maaklerist vale pildi, sest sadat objekti samaaegselt müües tegeled Sa iga asjaga passiivselt ja kvalieet on halb. Nii otsustasin hoida enda müügi- ja üüripakkumistes vähem asju, aga need, millega tegelen, katsun viia võiduka tehinguni paremini ja kvaliteetsemalt kui paljud teised maaklerid. Kui keegi otsib kodulaenu saamiseks panka, autoremondimeest, juuksurit või koristajat, siis olen ikka soovitanud, et ära kunagi vali lihtsalt tuntud ettevõtte nime, vaid vali inimest! Teenuse lõpptulemus sõltub ju alati spetsialisti professionaalsusest, töösse suhtumisest, aga ka väärtushinnangutest. Sama on ka kinnisvara vahendamisega - ära kunagi vali ettevõtet, vaid alati inimest, kes Sinu asjadega tegeleb - nii saad kvaliteedis kindel olla. 


Mõned väärtused, mis on minu jaoks seda tööd tehes olulised: 


Ausus - on ju Piibliski kirjas hea õpetus selle kohta: “Aus nimi on kallim kui suur rikkus, hea kuulsus on parem kui hõbe ja kuld.” Sellest olen proovinud ka mina lähtuda. 


Operatiivsus ja energilisus - selles valdkonnas äärmiselt olulised omadused. Uimasel sammul kinnisvara hästi vahendada ei saa. Olukordadele tuleb reageerida kohe. Väga tihti on õnnestunud tehingul just määravaks saanud võimaluse leidmine, et vajalikud lepingud saaksid sõlmitud tundidega, mitte päevadega. 


Hoolimine - seda tööd ei tohiks teha ainult rahateenimise eesmärgil. Teadmine, et minu klient saab enda elu suurte muutustega (mida ju koduvahetus on) rõõmsalt edasi minna või ta on leidnud endale korraliku üürniku, kelle andmed ning taust on kontrollitud, on minu jaoks väga oluline. 


Usaldusväärsus - kliendi rahulolu tehingute tegemisel on väga oluline, sest usaldusväärsus on midagi, mida saab ainult välja teenida. Kui see tekib ja Sinu nime seostatakse usaldusväärsusega, siis ei ole karta, et töö otsa lõppeks. 


Kvaliteet - nagu ennist öeldud, ei tohiks maakler keskenduda tehingute arvu kvantiteedile, vaid ennekõike just kvaliteedile. Ainult nii on võimalik kõik keerulised olukorrad kaks sammu ette läbi mõelda ja hoolitseda selle eest, et kõik riskid oleksid maandatud ning tehingu hind võimalikult hea. 


Viisakus ja esinduslikkus - kõik tahavad, et teda esindaks kinnisvara müümisel või üürile andmisel spetsialist, kes on korrektne ning viisaka ja intelligentse käitumisega.